Targi druku 3D w Lyonie

cze 25 2024
Targi druku 3D w Lyonie w 2024 roku były jednym z najważniejszych wydarzeń branży technologii addytywnej na świecie. Wydarzenie przyciągnęło tysiące profesjonalistów, entuzjastów oraz firm z całego globu, prezentując najnowsze osiągnięcia i innowacje w dziedzinie druku 3D.
Podczas targów zaprezentowano szeroką gamę nowoczesnych drukarek 3D, od modeli przemysłowych po urządzenia przeznaczone dla mniejszych firm i użytkowników indywidualnych. Szczególną uwagę zwróciły nowe technologie i materiały, które pozwalają na drukowanie bardziej skomplikowanych i wytrzymałych obiektów. Wśród innowacji znalazły się m.in. drukarki wykorzystujące materiały kompozytowe, biokompatybilne oraz metalowe.
Jednym z głównych tematów tegorocznych targów było zastosowanie druku 3D w różnych sektorach przemysłu, takich jak medycyna, motoryzacja, lotnictwo, oraz architektura. Przedstawiono wiele przypadków praktycznego zastosowania druku 3D, które podkreślały jego zalety, takie jak skrócenie czasu produkcji, redukcja kosztów oraz możliwość personalizacji produktów.
Oprócz wystaw, na targach odbyły się liczne konferencje i warsztaty prowadzone przez ekspertów z branży. Omawiano m.in. przyszłość druku 3D, wyzwania związane z wdrażaniem technologii w różnych sektorach oraz kwestie związane z ochroną własności intelektualnej.
Nasza obecność na targach była możliwa dzięki polskiemu producentowi filamentów, firmie Rosa3D, której serdecznie dziękujemy!. Warto zaznaczyć, że filamenty #Rosa3D są cenione i bardzo popularne w Europie. Dystrybutorem tych filamentów we Francji jest firma #Atome3D, której również bardzo dziękujemy za gościnę.
cze  25