mar 28 2024

Filamenty do Druku 3D dla Początkujących: Wszystko, co Musisz Wiedzieć.

Filamenty do Druku 3D dla Początkujących: Wszystko, co Musisz Wiedzieć

Druk 3D to fascynująca dziedzina technologii, która staje się coraz bardziej dostępna dla szerokiego grona użytkowników. Jednak dla osób rozpoczynających swoją przygodę z drukiem 3D, wybór odpowiedniego filamentu może być przytłaczający. W tym artykule omówimy podstawowe informacje na temat filamentów do druku 3D, aby pomóc początkującym użytkownikom dokonać właściwego wyboru.

mar  28  2024
Więcej
paź 30 2023

CPE ANTIBAC od Fiberlogy

Skuteczna ochrona przed drobnoustrojami

 

Fiberlogy CPE ANTIBAC jest innowacyjnym materiałem o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i temperaturowej połączonej z właściwościami bakteriobójczymi. Przewyższa on pod względem odporności na wysokie temperatury m.in. PET-G czy PCTG, które należą do tej samej rodziny polimerów. Jest odporny na temperatury do 110°C, a także na działanie promieniowania UV, chemikaliów i lipidów.
CPE ANTIBAC jest bezzapachowy oraz wolny od BPA, BPS i styrenów. Dzięki zawartości nanocząstek srebra wykazuje działanie antybakteryjne. Przeprowadzone testy mikrobiologiczne wykazują właściwości biobójcze zarówno filamentu, jak również wydruków 3D. Wyniki testów potwierdzają skuteczność w redukowaniu liczby bakterii, m.in. Escherichia coli (Pałeczka okrężnicy) w 100% i Staphylococcus aureus (Gronkowiec złocisty) – 92,4%, a powtórzone badania odpowiednio 100% oraz 97%.
Ze względu na wyjątkowe właściwości CPE ANTIBAC znajdzie zastosowanie w wydrukach narażonych na rozwój drobnoustrojów, takich jak plastikowe elementy w przestrzeni publicznej, wyposażenie laboratoryjne, a także jako akcesoria kliniczne.

paź  30  2023
Więcej
paź 28 2023

Filament PVB

poliwinylobutyral

czyli PVB to filament z którego wydrukowany model, poddany kąpieli w alkoholu izopropylowym (popularna IPA) wyglada jak z porcelany, warstwy i niedoskonałości przestają być widoczne!! na zdjęciu żabka wydrukowana z filamentu ROSA3D PVB Smooth black.

paź  28  2023
Więcej